راه اندازی و استفاده از Raspberry Pi با استفاده از Linux

mohammad keramatifar
محمد کرامتی فر
اخرین بروزرسانی 10 دی 1399
0 نفر ثبت نام کرده اند

درباره این دوره

روزگاری داشتن یک کامپیوتر نیازمند صرف هزینه زیاد، فراهم کردن یک میزکار نسبتا بزرگ و اشغال فضای زیاد در محیط منزل یا کار بود.

این روزها با ظهور پدیده IOT (یا Internet Of Things = همان هوشمند سازی خودمان) جاهای زیادی دیده ام که از PC های بزرگ برای کنترل اتوماسیون استفاده می کنند و همچنان مشکل نیاز به فضای بزرگ برای آن کامپیوترها، تامین برق مداوم و زیاد برای سرپا نگه داشتن سیستم فوق، و سختی ارتباط با سنسورها و دیگر دستگاه های جانبی در چنان شرایطی پابرجاست.

حال تصور کنید کامپیوتر مورد نیاز برای کنترل چنان اتوماسیون به اندازه یک قوطی سیگار باشد، برای سرپا نگه داشتن آن یک باطری 5 ولتی کافی باشد، تمام امکانات سیستم های بزرگ مانند USB، شبکه، WiFi، متصل شدن به کی برد و مانیتور و … را داشته باشد، با استفاده از GPIO موجود بر روی آن (که چنین امکانی در PC ها وجود ندارد) به راحتی و به صورت مستقیم بتوانید با سنسورها و دیگر دستگاه های جانبی به صورت مستقیم ارتباط برقرار کند، و قیمت جدیدترین ورژن آن (Raspberry Pi 2) فقط 150.000 تومان باشد!

به Raspberry Pi خوش آمد بگوئید!

Raspberry Pi 2

 

در طی این دوره آموزشی علاوه بر آشنایی شدن با Raspberry Pi  و نحوه استفاده از آن، با سیستم عامل لینوکس آشنا خواهید شد.

لازم به ذکر است مهارت کار با Linux که در این دوره می آموزید در تمام محیط های Linux مانند PC ها و سرورها نیز قابل استفاده است.

اهداف یادگیری

شما می آموزید که چگونه سرعت شاتر خود را تنظیم کنید و اینکه چرا سرعت شاتر را بر سرعت دیگری انتخاب می کنید.
شما یاد خواهید گرفت که تفاوت بین تاری تاری عمق میدان و تاری حرکت را تشخیص دهید.

پیشنیازها

 • شما باید یک Nikon DSLR داشته باشید (یا وام گرفته اید). این کلاس برای همه دوربین های نیکون که شماره مدل دارند و با "D" شروع می شود ، اعمال می شود (بعضی از نمونه ها: D4 ، D610 ، D7100).

مخاطب هدف

 • این دوره برای مبتدیان مطلق و برای افرادی است که از نحوه کار دوربین هایشان آگاهی دارند اما هنوز همه قطعات پازل را در مورد نحوه کار دیافراگم و سرعت شاتر کنار هم قرار نداده اند.

برنامه تحصیلی

1 درس

مقدمه

من در مورد آنچه در این دوره خواهید آموخت و در مورد سبک منحصر به فرد او در آموزش که به شما کمک خواهد کرد نحوه استفاده بصری از دوربین خود را یاد بگیرید صحبت خواهم کرد.
قرار گرفتن در معرض بیماری00:00:00

تمرین دیافراگم

با استفاده از دیافراگم برای ایجاد تصویری زیبا از خود با عمق میدان کم ، نحوه عملکرد دیافراگم را خواهید آموخت.

شماره گیری حالت

شما نحوه و زمان استفاده از هر یک از حالت ها (خودکار ، P ، S ، A و M) را در صفحه شماره گیری عکس یاد خواهید گرفت.

بسته شدن

در پایان کلاس ، من توضیح خواهم داد که چگونه می توانید با استفاده از دوربین خود به روشی بصری نزدیک شوید تا بتوانید در تمام لحظات زیبای اطراف خود حضور داشته باشید تا اینکه روی دوربین خود تمرکز کنید.

اساتید دوره

محمد کرامتی فر

مدیر آکادمی

4.17/5
53 دوره
6 دیدگاه
24 دانشجو
بیش از 20 سال از اولین World Hello ای که نوشتم می¬گذره و از همون لحظه تا به امروز، برنامه¬نویسی رو از اساتید و مهندس¬های بزرگی آموختم و به دانشجوهای زیادی آموزش دادم که خیلی¬هاشون الان اساتید بزرگی هستند. با پوزیشن های برنامه نویس، مدرس، تیم لیدر و مدیر فنی، بارها طعم شیرین موفقیت و بعضی وقت¬ها هم طعم تلخ شکست رو با تیم¬های مختلف کوچک و بزرگ تو کشورهای مختلف، به زبان¬های مختلف، تجربه کردم. اما همچنان تشنه یاد گیری و یاد دادنم، انگیزه پیشرفت و هیجان تجربه موفقیت با تیم جدید در پروژه¬های جدید باعث میشه خیلی وقت¬ها باورم نشه که بیش از 20 سال از اولین World Hello زندگیم گذشته.  
مشاهده بیشتر

یک نظر بنویسید

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه